Hacı Bekir
Hacı Bekir Kurumsal
1777’den beri
HİÇ DEĞİŞMEYEN LEZZET
Hacı Bekir Efendi, zanaati sanata çeviren yaratıcı yeteneğiyle İstanbul Mutfağı’na bir şeker bahçesi ve dünya mirası bıraktı.
Hacı Bekir Kurumsal
Hakkımızda
Haci Bekir
Osmanlı’dan günümüze dek uzanan ve lezzeti hiç değişmeyen Dünyanın en iyi şekeri, Hacı Bekir.
1777 Yılından günümüze Osmanlı -Türk kültürünün bir parçası olan, örf, adet ve geleneklerimize geçmiş lokum,akide şekeri, helva, ezme gibi ürünlerinin; tad ve kalitesi ile toplumun olduğu kadar Osmanlı Sarayının da güven ve takdirini kazanan Hacıbekir 3 nesil süresince, sarayın destek, denetim ve teşvikleri ile Şekerci Başı olarak görevlendirilmiş, taltif ve taktir edilmiştir.
Hacı Bekir Kurumsal
Hacı Bekir Kurumsal
DÜKKANLARIMIZ
İstanbul’un her yerindeyiz
1777 yılında açılan ilk şekerci dükkanımız da dahil olmak üzere İstanbul ve Ankarada sekiz noktada faaliyetemizi sürdürüyoruz.
Yaşayan Müze
Haci Bekir
Bahçekapı mağazamız Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunca eski şekerci dükkanı olarak tescil edilmiş olup yaşayan bir müzedir.
Bahçekapı'da Şekerci Hacı Bekir Efendi'nin 1777'de bir göz olarak açtığı ve arka bölmesinde bulunan ocakta imalat yaptığı şekerci dükkanı zamanla büyütülerek 33 m²'lik ilk bölümü ve sonra yanındaki aktariye dükkanının eklenmesi ile günümüzdeki 88 m²'lik dükkan haline gelmiştir. 1777'den bu yana Hacı Bekir ailesince beş nesildir şekerci dükkanı olarak kullanılmaktadır.
Hacı Bekir Kurumsal
Hacı Bekir Kurumsal
Hacı Bekir Kurumsal
DÜKKAN Online Alışveriş İmkanı Hacı Bekir’in geleneksel tadlarını hemen deneyin... ALIŞVERİŞE BAŞLA
e-bültenimize abone olun
Bizden en son haberleri ve yenilikleri öğrenmek için lütfen kaydolun.